Bez kategorii

Wprowadzenie

W dziale tym odnajdziesz kilka przydatnych słowniczków. Każdy został wzbogacony nagraniem wymowy.

Swojego głosu użyczyła nasza lektorka Osnat Boniel.

NATIVE SPEAKER: OSNAT BONIEL Nazywam się Osnat Boniel. Urodziłam się i wychowałam w Izraelu, w mieście Givatayim, graniczącym z Tel Awiwem. Kształciłam się w Izraelu i do czasu przeprowadzki do Warszawy pracowałam jako asystentka dentystyczna. Do Warszawy przyjechałam wiele lat temu, podążając za pracą męża. Mam dwóch dorosłych synów. W wolnym czasie pracuję w różnych miejscach jako wolontariuszka np. w bibliotece Wydziału Hebraistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz w innych szkolnych bibliotekach. Biegle władam hebrajskim i kocham to jak jego bogactwo uwidacznia się w literaturze. Moim ulubionym hobby jest haftowanie. Lubię też podróżować po Polsce i za granicą oraz poznawać różne kultury.

שמי אסנת בוניאל. נולדתי וגדלתי בישראל בעיר גבעתיים, הגובלת בתל אביב. התחנכתי בישראל ועבדתי כסייעת לרפואת שיניים עד שעברתי לגור בוורשה. לוורשה הגעתי לפני שנים רבות בעקבות עבודתו של בעלי. יש לי שני בנים בוגרים.

בזמני הפנוי אני תמיד מוצאת עניין בהתנדבות במקומות שונים, כמו ספריית אוניברסיטת ורשה- בחוג לעברית, וספריות בתי ספר אחרים.אני שולטת בעברית ואוהבת את העושר שלה, דרך קריאת ספרים.

התחביב האהוב עליי הוא לרקום בעבודת יד.אני גם נהנית לטייל בפולין ובעולם ולחוות תרבויות שונות.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *